III Bieg Edukatora – las, droga i TY!

Dnia 20 maja br. odbędzie się III Bieg Edukatora. Już po raz trzeci staniemy twarzą w twarz z ludźmi, którzy wolny czas spędzili na bieganiu i przełamywaniu swoich granic.

Bieganie to magiczna sprawa. Większość ludzi mówi: „Nie lubię biegać”, ale trudno im się dziwić; ich jedynym doświadczeniem z bieganiem było latanie w kółko na wf-ie. A tak naprawdę, gdy zaczynasz biegać, zaczynasz rozumieć, że… Bieganie to muzyka, równy oddech, miarowe stąpanie po chodniku. Bieganie to mówienie sobie po treningu „Umarłem” i późniejszy kolejny trening następnego dnia. Bieganie – tak popularne ostatnimi czasy i bardzo dobrze – ruch to zdrowie.

Kiedy ja biegałam (choć trudno było to nazwać bieganiem, ale nieważne) i nie umiałam się zmotywować, myślałam sobie: „Jeszcze nikt nigdy nie żałował treningu. Żałowano  tylko leżenia zamiast biegania”. Patrzę z podziwem na ludzi, którzy uprawiają sport. Wiem, mniej więcej, jak sport kształtuje charakter. Wyzwala się w nas głównie wytrwałość w dążeniu do celu. A wytrwałość to bardzo trudna do zdobycia cecha.

Bieg Edukatora to jeszcze coś piękniejszego. Las, droga i Ty. Oraz twoje słabości. Las. Zieleń. Miękka ziemia. Zapach drzew. Jak miło. W końcu rozumiesz, że dotarłeś do celu. Droga . Troszkę stresu. Mimo wszystko ktoś za tobą biegnie. Pisząc ten artykuł, zdobyłam chęć do pobiegnięcia na 10 kilometrów. Może za rok. Od dzisiaj zostało jeszcze 10 dni do Biegu. Może za rok poczuję to, co Wy, ludzie, którzy są silni i mają swoje marzenia. Chciałabym poczuć zapach powietrza 20 maja koło godziny jedenastej. Na pewno powietrze pachnie troszkę inaczej.

Bieganie to przełamywanie granic. Droga i Ty. Biegnąc, wiesz, co tu robisz. I endorfiny buzują, i ty chcesz biegnąć dalej. Według mnie, bieganie uczy jeszcze jednej istotnej rzeczy: niezatrzymywania się.

„Stanie w miejscu to także decyzja”

 

Powodzenia!

Aleksandra Łuczak

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie 

https://foxter-sport.pl/bieg-edukatora-kalisz-2017