I Bieg – maj 2015

1 Bieg EDUKATORA można uznać za bardzo udany

Na starcie Biegu stanęło ponad 200 zawodników, z czego 188 w biegu na 10 km i ponad 30 w młodzieżowym biegu ma dystansie 2 km. Zwycięzcą w biegu głównym został Marcin Karasiński, zaś z grupy młodzieżowej – Kamil Niedźwiecki z Russowa . Najstarszy uczestnik liczył sobie 75 lat – Pan Marcin z Kalisza. Bieg odbywał się na wyznaczonej trasie Lasu Winiarskiego i śmiało można zaliczyć do bardzo udanych. Organizatorzy zapraszają za rok.

 

Każdy, kto ukończył dzisiejszy bieg jest wygranym! To wielki sukces pokonać własne słabości– powiedziała podczas dekoracji zwycięzców dyrektor Niepublicznego Gimnazjum EDUKATOR Małgorzata Górska.

W pierwszym Biegu – na 2 km – wystartowali uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ten bieg wygrał Kamil Niedźwiecki z Gimnazjum w Russowie, drugie miejsce zajął Dawid Kaźmierczak z Chełmc zaś na trzecim miejscu przybiegł Jakub Baran z Gimnazjum nr 10 w Kaliszu. Wśród startujących gimnazjów – w kategorii drużynowej chłopców – najlepszy okazał się EDUKATOR, zaś spośród szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt – III LO Kopernika. Pełne wyniki znajdziecie Państwo w załączonych tabelach.

W biegu na 10 km najlepsi okazali się biegacze: Marcin Karasiński, Damian Kluczyk i Mateusz Grajek. Pierwszy z zawodników, reprezentujący UKS 9 TRIATHLON z Kalisza – przybiegł do mety w czasie 36 minut i 7 sekund.

Najszybszą kobietą w tym biegu była Edyta Marciniak, reprezentująca SUPERMARATON Kalisz, z czasem 43 minuty 30 sekund, która przybiegła na metę jako jedenasta.

Ponadto wybrano także zwycięzców w kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet oraz wśród nauczycieli a nawet sympatyków szkoły. Okolicznościowe, pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy 1.Biegu Edukatora. Medal jest tak zaprojektowany, że stanowi jeden z czterech elementów pełnego okręgu, co z pewnością może zachęcić do zdobycia kolejnych.

Okolicznościowe puchary i medale wręczali przedstawiciele władz miasta – wiceprezydent Karolina Pawliczak i prezydent Grzegorz Sapińskim, którzy objęli honorowy Patronat nad tą imprezą.

W organizację Biegu bardzo aktywnie zaangażowali się wszyscy nauczyciele Edukatora jak również uczniowie i absolwenci tego Niepublicznego Gimnazjum. Wszyscy spotkali się na pikniku.

Atmosfera była bardzo miła, zaś organizacja na wysokim poziomie – oceniali uczestnicy biegu startujący przecież w różnych tego typu imprezach. Słowa uznania padły także z ust przedstawicieli firmy dokonującej profesjonalnego pomiaru czasu.

Warto dodać, że pomysłodawcą Biegu i głównym jego organizatorem jest Prezes Stowarzyszenia Edukator – Zbigniew Czelusta prywatnie zapalony biegacz, którego można było spotkać dziś także na trasie. Gratulacje i podziękowania od całej ekipy.

Start i meta biegów zostały wyznaczone przy punkcie początkowym trasy biegowej Nadleśnictwa Kalisz, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Leśnego Centrum Edukacyjnego przy ulicy Gajowej.

Organizatorzy mają aspiracje, aby ta impreza sportowa Edukatora weszła na stałe do kalendarza imprez biegowych w Kaliszu i była ciekawą alternatywą dla innych biegów jak również zachętą do uprawiania tej formy aktywności przez młodzież.

Patronem medialnym Biegu jest: Magazyn Miejski, portal faktykaliskie.pl oraz portal Calisia.pl