Rozumiem

Treść paska z cookies

DRZWI OTWARTE w EDUKATORZE!

 

W dniu 30 marca 2019 r. (sobota) odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte. Zostali na nie zaproszeni wszyscy rodzice przyszłych potencjalnych uczniów naszej szkoły wraz ze swoimi pociechami. Dla kandydatów przygotowane zostały różne atrakcje, a rodzice zostali zaproszeni na prezentację dotyczącą naszej szkoły.

Oficjalne rozpoczęcie zaczęło się o godzinie 10.00. Naszych Gości przywitały uczennice z klasy 3b, rozdając im przy wejściu broszury dotyczące zalet i zasad nauczania w naszej szkole. Następnie przybyli mogli zajrzeć do klas, w których czekały na nich różne niespodzianki. Ku naszemu zdziwieniu odwiedzili nas również zeszłoroczni absolwenci naszego gimnazjum.

W sali nr 1 z otwartymi ramionami witał nas pan Edmund Symanowicz, który wprowadzał wszystkich zebranych w świat języka niemieckiego, natomiast w sali nr 2 czekał na nas klimat gorącej Hiszpanii. Dla gości przygotowano elementy stroju charakterystycznego dla tego kraju (w których można było wykonać zdjęcia), różnorodne quizy, a także przekąski w postaci nachosów. Nad wszystkim czuwała niezawodna pani Marta Tomaszewska.

Przechadzając się w wzdłuż korytarza, nie sposób było nie zauważyć wyśmienitego zespołu pod kierownictwem Pana Andrzeja Dziedziaka, który umilał pobyt w naszym budynku.

Następna klasa była przeznaczona dla najmłodszych. Pani Wilczyńska pomagała maluchom w sprawnym liczeniu, ale także miała oko na dzieci składające origami czy grające w szachy.

Pani Aldona Pasek w sali nr 5 pozwalała nam zajrzeć do magicznego świata chemii. Pokazała wszystkim niezwykłe doświadczenia, którymi na pewno zaczarowała nie tylko naszych Gości, ale także naszych obecnych uczniów.

Następna klasa przygotowana była przez utalentowaną plastyczkę - panią Emilię Kuczyńską. Wystrój sali składał się z niesamowitych prac naszych szkolnych artystów.

Ostatnia klasa, z początku przeznaczona była dla rodziców, którzy chcieli dowiedzieć się  szczegółów dotyczących przyszłego roku szkolnego, lecz gdy wszystkie wątpliwości zostały rozwiane przez panią dyrektor Małgorzatę Górską, sala ta zamieniła się w klasę geograficzną, w której pani Marysia Makiewicz opowiadała o lasach, przygotowując naszych Gości do rozwiązania quizu.

Wszystko przebiegało sprawnie dzięki pomocy wszystkich nauczycieli oraz uczniów całej szkoły. Nasi Goście z ogromnymi uśmiechami na ustach opuścili budynek tuż po godzinie 12.00.

Cel Drzwi Otwartych uznajemy za osiągnięty:)