Rozumiem

Treść paska z cookies

Już blisko 100 osób zgłosiło swój udział w III Biegu Edukatora na dystansie 10 km organizowanym przez Niepubliczne Gimnazjum KSO „Edukator” w Kaliszu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom miłośników biegania, w bieżącej edycji zaproponowaliśmy także bieg na dystansie 5 km. Start do obydwu biegów będzie wspólny i odbędzie się 20 maja na trasie wytyczonej w lesie winiarskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Leśnego Centrum Edukacyjnego przy ul. Gajowej (Os. Winiary). Wzorem lat ubiegłych zapraszamy także do biegania dzieci i młodzież szkolną, dla których przygotowaliśmy bieg na dystansie 2 km.

Po udanych dwóch edycjach Biegu Edukatora, w której wystartowało łącznie ponad 400 osób, organizatorzy kontynuują tę imprezę.

W tym roku, mając wciąż na celu krzewienie zdrowego stylu życia, inicjatorzy chcą również promować ścieżkę biegową oraz Leśne Centrum Edukacyjne przy ul. Gajowej w Kaliszu, należące do PP Lasów Państwowych Nadleśnictwa Kalisz.

Dla dzieci szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowano bieg na dystansie dwóch kilometrów. Jego uczestnicy wystartują o godzinie 10.00. W biegu głównym – o godzinie 11.00 - wystartują biegacze dorośli na 10-cio oraz 5-cio kilometrowej trasie. Biegacze wystartują razem – z tym, że grupa a 5 km wykona pojedyncze okrążenie, grupa na 10 km dystansie – przebiegnie trasę dwukrotnie. Po biegu dla wszystkich uczestników będzie czekał catering.

Na obu dystansach najlepsi biegacze uhonorowani zostaną pucharami, nagrodami oraz okolicznościowymi medalami. W ubiegłych latach – obok trofeów – uczestnicy otrzymali również sporo nagród niespodzianek od sponsorów.

Organizatorzy zapewniają profesjonalną obsługę imprezy z dokładnymi pomiarami czasów na poszczególnych odcinkach. Zapisy, komunikaty organizatora oraz dokładny regulamin zawodów znajdziecie Państwo TUTAJ.

Na tej właśnie stronie internetowej można się zarejestrować i sprawdzić listę zawodników, których w tej chwili jest blisko 100. Można znaleźć wśród nich indywidualne osoby, ale także przedstawicieli zorganizowanych grup biegaczy,jak choćby: Night Runners Kalisz, Supermaraton Kalisz, Decathlon Kalisz, KSO Edukator Kalisz, COLIAN NA START, KKS Kalisz, KTK Cyklista Kalisz, UKS-12 Kalisz, Tup tup razem, FK Gołuchów, DZIKA DRUŻYNA, TEKNIA TEAM.

Regulamin tegorocznego Biegu przewiduje opłatę startową w wysokości 30 zł, opłaty nie wnosi młodzież do 18 lat oraz seniorzy powyżej 70 r.ż.

Zapraszamy zatem na 3.Bieg Edukatora, który odbędzie się w sobotę, 20 maja 2017 r. Start na trasę dla młodzieży o długości 2 km nastąpi o godz. 10.00, dorośli zaś rozpoczną rywalizację na dystansie 5 i 10 km o godz. 11.00.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkich chętnych!

 

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: 

 

https://foxter-sport.pl/bieg-edukatora-kalisz-2017