Rozumiem

Treść paska z cookies

I Bieg - maj 2015

1 Bieg EDUKATORA można uznać za bardzo udany

Na starcie Biegu stanęło ponad 200 zawodników, z czego 188 w biegu na 10 km i ponad 30 w młodzieżowym biegu ma dystansie 2 km. Zwycięzcą w biegu głównym został Marcin Karasiński, zaś z grupy młodzieżowej – Kamil Niedźwiecki z Russowa . Najstarszy uczestnik liczył sobie 75 lat – Pan Marcin z Kalisza. Bieg odbywał się na wyznaczonej trasie Lasu Winiarskiego i śmiało można zaliczyć do bardzo udanych. Organizatorzy zapraszają za rok.

 

Każdy, kto ukończył dzisiejszy bieg jest wygranym! To wielki sukces pokonać własne słabości- powiedziała podczas dekoracji zwycięzców dyrektor Niepublicznego Gimnazjum EDUKATOR Małgorzata Górska.

W pierwszym Biegu – na 2 km – wystartowali uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ten bieg wygrał Kamil Niedźwiecki z Gimnazjum w Russowie, drugie miejsce zajął Dawid Kaźmierczak z Chełmc zaś na trzecim miejscu przybiegł Jakub Baran z Gimnazjum nr 10 w Kaliszu. Wśród startujących gimnazjów – w kategorii drużynowej chłopców – najlepszy okazał się EDUKATOR, zaś spośród szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt – III LO Kopernika. Pełne wyniki znajdziecie Państwo w załączonych tabelach.

 

W biegu na 10 km najlepsi okazali się biegacze: Marcin Karasiński, Damian Kluczyk i Mateusz Grajek. Pierwszy z zawodników, reprezentujący UKS 9 TRIATHLON z Kalisza – przybiegł do mety w czasie 36 minut i 7 sekund.

Najszybszą kobietą w tym biegu była Edyta Marciniak, reprezentująca SUPERMARATON Kalisz, z czasem 43 minuty 30 sekund, która przybiegła na metę jako jedenasta.

Ponadto wybrano także zwycięzców w kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet oraz wśród nauczycieli a nawet sympatyków szkoły. Okolicznościowe, pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy 1.Biegu Edukatora. Medal jest tak zaprojektowany, że stanowi jeden z czterech elementów pełnego okręgu, co z pewnością może zachęcić do zdobycia kolejnych.

 

Okolicznościowe puchary i medale wręczali przedstawiciele władz miasta – wiceprezydent Karolina Pawliczak i prezydent Grzegorz Sapińskim, którzy objęli honorowy Patronat nad tą imprezą.

W organizację Biegu bardzo aktywnie zaangażowali się wszyscy nauczyciele Edukatora jak również uczniowie i absolwenci tego Niepublicznego Gimnazjum. Wszyscy spotkali się na pikniku.

Atmosfera była bardzo miła, zaś organizacja na wysokim poziomie – oceniali uczestnicy biegu startujący przecież w różnych tego typu imprezach. Słowa uznania padły także z ust przedstawicieli firmy dokonującej profesjonalnego pomiaru czasu.

Warto dodać, że pomysłodawcą Biegu i głównym jego organizatorem jest Prezes Stowarzyszenia Edukator – Zbigniew Czelusta prywatnie zapalony biegacz, którego można było spotkać dziś także na trasie. Gratulacje i podziękowania od całej ekipy.

Start i meta biegów zostały wyznaczone przy punkcie początkowym trasy biegowej Nadleśnictwa Kalisz, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Leśnego Centrum Edukacyjnego przy ulicy Gajowej.

Organizatorzy mają aspiracje, aby ta impreza sportowa Edukatora weszła na stałe do kalendarza imprez biegowych w Kaliszu i była ciekawą alternatywą dla innych biegów jak również zachętą do uprawiania tej formy aktywności przez młodzież.

Patronem medialnym Biegu jest: Magazyn Miejski, portal faktykaliskie.pl oraz portal Calisia.pl