Rozumiem

Treść paska z cookies

Szkoła podstawowa

Nie staramy się robić z naszej szkoły legendy. Chcemy po prostu, żeby wszyscy czuli się w niej dobrze: uczniowie, nauczyciele i rodzice. To wydaje się proste i tak naprawdę JEST proste. A proste rzeczy są najważniejsze.

Nie zamierzamy Was zanudzać. Zamierzamy zrobić z Was ludzi, ale tylko wtedy, jeśli sami będziecie tego chcieli.

Jest tylko jedna zasada: Zapalisz - wylatujesz! Wypijesz - nie u nas. I tak dalej.

Nie jesteśmy szkołą dla elit, bo wierzymy, że wszyscy są równi. Ale mamy swoje zasady. To nie znaczy, że jesteśmy lepsi od innych.

Wiek gimnazjalny ma swoje prawa. Rozglądacie się po świecie, ciekawi nowych doznań. Już nie dzieci, jeszcze daleko od dorosłości.

Musicie nam zaufać. Zasady szkoły są proste. Łamiesz je - idziesz do Gimnazjum nr ...

Jak w Nowym Jorku burmistrza Giulianiego - zasada zero tolerancji.

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa KSO EDUKATOR to pierwsza niepubliczna placówka w Kaliszu tworzona wspólnie przez rodziców i nauczycieli. Stawiamy sobie za cel wychowanie młodego człowieka na uczciwego i dobrze wykształconego obywatela.


Szczególny nacisk kładziemy na wytworzenie przyjaznego klimatu wychowawczego oraz rzetelną edukację. Nauczanie, wychowanie i opiekę nad uczniami w godzinach lekcyjnych i pozalekcyjnych sprawuje profesjonalna i życzliwa młodzieży kadra pedagogiczna.


Zatrudniamy najlepszych nauczycieli i wychowawców, którzy swoje doświadczenie zawodowe i entuzjazm w formule szkoły niepublicznej chcą wykorzystać w celu jak najlepszego i starannego przygotowania uczniów do nauki na kolejnych szczeblach edukacji. Nasi nauczyciele wywodzą się z najlepszych szkół podstawowych, liceów i uczelni kaliskich.  

 

Naszym uczniom zapewniamy :

  • wielką dbałość o wysoki poziom nauczania przedmiotów wiodących, tj.języka polskiego, matematyki, informatyki oraz języków obcych,
  • dobrze wyposażoną pracownię informatyczną, zajęcia prowadzone w grupie zaawansowanej i średniozaawansowanej,
  • basen i inne zajęcia sportowe,
  • spotkania integracyjne uczniów, rodziców i nauczycieli przy ognisku, na piknikach, uroczystościach i koncertach,
  • edukację muzyczną w ramach współpracy z Filharmonią Kaliską,
  • warsztaty teatralne i inne ciekawe zajęcia.