Rozumiem

Treść paska z cookies

Hollywoodzki Edukator

14 czerwca 2017 roku - wielki dzień dla grupy filmowców z gimnazjum Edukator. Tego dnia nasi uczniowie z klas trzecich, pod opieką pana Edmunda Symanowicza, uczestniczyli w gali Miejskiego Festiwalu Filmów Obcojęzycznych, który odbył się już XI raz.

Na czele naszej grupy stanęła niezawodna w tej roli pani reżyser Liwia Wojciechowska z klasy 3a. Stworzyła ona scenariusz - arcydzieło, które zostało nazwane ''Cinis''. Wśród aktorów główną rolę odegrała Zuzia Olszanowska z klasy 3a, która podczas festiwalu zdobyła nagrodę za najlepszą grę aktorską. Ważne postacie w filmie odegrali również: Aleksandra Łuczak, Emilia Madejka, Aleksandra Olszanowska oraz sama pani reżyser. W tworzeniu filmu pomagali również statyści: Anita Szychowska, Michał Sztandera- Kolanek i Michalina Krakus z klasy 3b oraz ekipa zajmująca się sprawami technicznymi, czyli kręceniem i obróbką filmu, składająca się z Aleksandry Skarupy i Igora Wawrzyniaka.

Oprócz nagrody indywidualnej dla Zuzi Edukator otrzymał także nagrodę za kompetencje językowe, za plakat do filmu wykonany przez Emilię Madejkę z klasy 3a oraz najważniejszą nagrodę wieczoru (popołudnia) czyli ZŁOTĄ KAMERĘ.

Podczas gali mieliśmy okazję obejrzeć wiele wspaniałych filmów oraz poznać ich wykonawców. Wszystkie krótkometrażówki zasługiwały na nagrodę za ogromny wkład pracy każdej z drużyn, lecz dziękujemy serdecznie po raz kolejny Jury za głosy oddane na nasz film. Mimo zakończenia edukacji w gimnazjum nasi trzecioklasisci nadal pragną pracować za rok nad nową produkcją. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu oraz życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji.

 

Statystka