Rozumiem

Treść paska z cookies

Czy wiesz, że możesz wybrać szkołę dla swojego dziecka?

Czy już jesteście zdecydowani do jakiej szkoły pójdzie Wasze dziecko kiedy reforma edukacji stanie się faktem?

Reforma edukacji wprowadza wiele zmian w funkcjonowaniu szkół w całym kraju. Już wiemy, że koncepcja gimnazjów uznana została za zbędną i gimnazja - z początkiem roku szkolnego 2017/18 - przestaną funkcjonować. Dzieci będą uczyć się w szkołach podstawowych do 8 klasy, a potem pójdą do liceów i szkół zawodowych. Rodzice i nauczyciele są pełni obaw jak to będzie?

 

Najważniejszy okres w kształtowaniu Twojego dziecka

Powszechnie wiadomo, że mniej więcej w okresie po piątej klasie, rozwój dzieci ulega przyśpieszeniu. To właśnie w klasie piątej, szóstej, potem pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum, nasze dzieci z maluchów bawiących się klockami, stają się przyszłymi lekarzami, profesorami, biznesmenami strażakami i sportowcami.

To trudny okres, kiedy rozwój osobowości dziecka, nakłada się na dojrzewanie: dzieci, a właściwie już młodzież, potrzebują wskazania (nie narzucenia) drogi rozwoju. Uświadomienia jakich wyborów będą mogły dokonywać w życiu.

Jeśli to, jak Twoje dzieci będą szły przez życie, ma dla Ciebie znaczenia, należy się zastanowić jak te kluczowe lata możliwie najbardziej ułatwić Twoim pociechom.

Edukator daje silne podstawy na przyszłość

Edukator - niepubliczna szkoła prowadzona przez Stowarzyszenie Edukator, której misją jest jak najlepsze przygotowanie młodzieży do dalszych etapów nauki, a w konsekwencji do dobrego funkcjonowania w życiu - oferuje sprawdzoną drogę edukacji.

Do niedawna szkoła funkcjonowała jako Niepubliczne Gimnazjum KSO Edukator. Zapewne, jeśli interesujecie się rozwojem młodzieży i dzieci, zdarzyło Wam się słyszeć tą nazwę. Uczniowie Edukatora to laureaci licznych konkursów i olimpiad. To uczestnicy zawodów sportowych. To utalentowani początkujący (choć czasem zaskakująco dojrzali) artyści: piosenkarze, ilustratorzy i blogerzy.

Ale nie tylko sukcesy są ważne, najważniejsze jest wsparcie, jakie uczniowie Edukatora otrzymują od kadry nauczycielskiej. Dzięki partnerskiemu traktowaniu, uczniowie z jednej strony wiedzą, że trzeba przestrzegać reguł, z drugiej strony znają swoją wartość. Są otwarci na innych.

Warto zauważyć, że przyjaźnie, nawiązane w murach Edukatora trwają latami, a absolwenci wcześniejszych roczników spontanicznie zjawiają się na uroczystych zakończeniach i rozpoczęciach roku. Edukator to prawdziwa społeczność, oparta na wzajemnym szacunku.

Gimnazjum Edukator od września, będzie funkcjonować jako szkoła podstawowa dla klas IV, VI i VII. Ważne, że do tej szkoły można zapisać dzieci, bez rejonizacji i praktycznie w każdym momencie roku.

Kadra nauczycielska sprawi, że umiejętności, predyspozycje i talenty Twojego dziecka, zostaną ukierunkowane tak, jak to najlepiej odpowiada właśnie Jemu.

Rekrutacja trwa, mimo, że w szkołach publicznych praktycznie jest zakończona, jest jeszcze kilkanaście miejsc.

Nabór prowadzony jest w tym roku *do klas: IV, VI i VII*. Jeśli chcesz, by Twoje dzieci uzyskały najlepsze podstawy do swojej dalszej drogi życiowej - Edukator to odpowiednie miejsce. Maksymalna ilość osób w klasie to 20 uczniów.

Jak będzie wyglądała nauka w IV klasie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edukator?

_Chcemy, aby dzieci uczące się w klasie IV - miały czas i miejsce na naukę i zabawę, dlatego przestrzeń będzie tak zorganizowana, aby im to umożliwić_ - mówi dyrektor KSO Edukator Małgorzata Górska.
_Chcemy im zorganizować czas codziennie w godzinach 8 - 16, gdyż mamy świadomość jak trudno jest zapracowanym rodzicom dopasować plan dnia do godzin lekcji w szkołach. U nas czwartoklasiści będą mieli zapewnioną opiekę nauczyciela oraz animatora zabaw, zajęcia ogólnorozwojowe, sportowe, szachy, plastykę i takie, na jakie będzie potrzeba. Chcemy, aby dzieci odrabiały lekcje w szkole i miały wolne popołudnia. Od początku będą uczyć się także dwóch języków obcych tzn. obok angielskiego mogą wybrać drugi spośród: hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego._- dodaje Pani dyrektor. _W tych godzinach dzieci oczywiście będą miały także obiad. Naszym celem jest, by rodzice mogli być spokojni, że do czasu wyjścia z pracy ich pociechy są bezpieczne._

Obok klasy IV otwieracie także klasy VI i VII ?

Tak - to niejako wydzielony model nauki w gimnazjum. Klasa VI i VII jest już prawie w komplecie. Tutaj mamy sprawdzone metody nauki i pracy z młodzieżą, tak, że młodzież z przyjemnością przychodzi do szkoły i chętnie się uczy. Mamy bardzo wiele zajęć dodatkowych, które pozwalają młodzieży odnaleźć i rozwijać swoje ukryte talenty np. robotyka i programowanie, strzelnica, basen, i przeróżne koła zainteresowań. Od początku istnienia najwyższa wagę przywiązujemy do nauki języków obcych, dlatego nasi absolwenci często kontynuują edukację za granicą. Prowadzimy zajęcia konwersacyjne z native speakerem - przygotowujące do szkół i studiów.

Warto dodać, że czesne w klasach VI i VII jest na poziomie 410 zł i obejmuje całość edukacji czyli także wszystkie zajęcia dodatkowe i jest to cena nie zmieniona od ubiegłego roku. W przypadku dzieci w klasie IV - trzeba doliczyć koszty posiłków.


Zatem jeśli ktoś poważnie myśli o edukacji swojego dziecka - to może warto rozważyć zmianę szkoły? To naprawdę najważniejszy czas w życiu młodego człowieka i inwestycja, która procentuje później przez całe życie.


Nie wierz na słowo - sprawdź Edukatora

Jest prawie pewne, że w twoim środowisku, jest ktoś, czyje dziecko chodziło do Edukatora. Gorąco namawiamy, żeby zapytać tę osobę o opinię. Rekomendacja osób, które zetknęły się z Edukatorem będzie najlepszym świadectwem, wartym więcej niż ślicznie wydrukowane foldery. Bo zarówno w życiu dorosłym, jak i w szkole liczą się osobiste relacje, a o te Edukator nie musi się obawiać.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Niepubliczna Szkoła Podstawowa EDUKATOR
ul.Mickiewicza 11
62-800 Kalisz
tel. 627536593

facebook.com/Edukator-Kalisz

 

 

źródło: Calisia.pl